Մրցույթըկանցկացվի 2025թ-ի մարտի 6-ին, ժամը 12։00-ինգ. Քարինջ , ՄիտյաՄկրտումյան փ. Շ, 46 հասցեում։
Թումանյանիհամայնքի սեփականություն հանդիսացող հողամասերըօտարելու և վարձակալության տրամադրելու մասին:
Թումանյանի համայնքապետարանում 2025 թվականի փետրվարի 25-ին ժամը 1100-ին տեղի կունենաԹումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Թումանյան քաղաքի և Դսեղ գյուղի վարչական տարածքներում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերի աճուրդ-վաճառք և վարձակալության մրցույթ 6լոտով: Լոտ1. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Թումանյան համայնք, ք.Թումանյան, 12-րդ փողոց, թիվ 8/1 հասցեում գտնվող կադաստրային քարտեզի 06-004-0029-0089 ծածկագրում գտնվող 0,02915 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակավայրերի այլ հողեր գործառնական նշանակության անշարժ գույքի աճուրդ-վաճառք: Մեկնարկային գին սահմանել 312000 (երեք հարյուր տասներկու հազար) ՀՀ դրամ:: Լոտ 2. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Թումանյան համայնք, ք.Թումանյան, 12-րդ փողոց, թիվ 8/2 հասցեում գտնվող կադաստրային քարտեզի 06-004-0029-0113 ծածկագրում գտնվող 0,0495 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության անշարժ գույքի աճուրդ-վաճառք: Մեկնարկային գին սահմանել 618000 (վեց հարյուր տասնութ հազար) ՀՀ դրամ: 3. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Թումանյան համայնք, Թումանյան քաղաքի կադաստրային քարտեզի 06-004-0003-0138 ծածկագրում գտնվող 0,2905 հա մակերեսովգյուղատնտեսական նպատակային նշանակության այլ հողատեսք գործառնական նշանակության անշարժ գույքի աճուրդ-վաճառք: Մեկնարկային գին սահմանել 598200 (հինգ հարյուր իննսունութ հազար երկու հարյուր)ՀՀ դրամ: Լոտ 4. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Թումանյան համայնք, գ. Դսեղ, 12-րդ փողոց, 3/5 հասցեում գտնվող կադաստրային քարտեզի 06-035-0106-0002 ծածկագրում գտնվող 0,1906 հա մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության անշարժ գույքի աճուրդ-վաճառք: Մեկնարկային գին սահմանել 2116000 (երկու միլիոն հարյուր տասնվեց հազար) ՀՀ դրամ: Լոտ 5. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Դսեղ գյուղի կադաստրային քարտեզի 06-035-0108-0131 ծածկագրի 0,06532 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության վարելահող գործառնական նշանակության անշարժ գույքի վարձակալության մրցույթ 25 տարի ժամկետով: Մեկնարկային գինը սահմանելտարեկան 9000 (ինը հազար) ՀՀ դրամ: Լոտ 6. Թումանյան համայնքի սեփականությունը հանդիսացողԴսեղ գյուղի կադաստրային քարտեզի06-035-0125-0176 ծածկագրի 0, 061742 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության այլ հողատեսք գործառնական նշանակության անշարժ գույքի վարձակալության մրցույթ 25 տարի ժամկետով: Մեկնարկային գինը սահմանել տարեկան 10000 (տաս հազար) ՀՀ դրամ: 2. Հողամասերի աճուրդի մասնակցության նախավճարի չափը սահմանել մեկնարկային գնի 50%– ի չափով, մրցույթի վարձակալության նախավճարի չափը սահմանել մենարկային գնի 5%– ի չափով, աճուրդի և մրցույթի մասնակցության վճարը՝ 10000 ՀՀ դրամ, քայլի չափը՝ մեկնարկային գնի 5%-ի չափով: Հողամասերի նկատմամբ սահմանափակումներ և սերվիտուտներ չկան:Հողամասերի որակական հատկանիշները՝ հարթ և թեք ռելիեֆ: Աճուրդի մասնակիցներն աճուրդի անցկացման օրը մուծումեն նախավճար՝տվյալ հողամասիմեկնարկային գնի 50%-ի չափով, իսկ մրցույթի մասնակիցները՝ տվյալ հողամասի մեկնարկային գնի 5%-ի չափով: Եթեմասնակիցնաճուրդի կամ մրցույթի արդյունքներովչի հաղթել, նախավճարը վերադարձվումէ նրան:Եթե մասնակիցըհաղթել է, ապա նախավճարի գումարը ներառվում է վաճառքի գնի մեջ: Աճուրդում և մրցույթում հաղթող է ճանաչվում ամենաբարձր գին առաջարկած մասնակիցը: Աճուրդին և մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է ներկայացնեն հայտ, մասնակցության վճարի անդորրագիր և անձնագրի պատճեն: 3.Հողամասերը չեն գտնվում Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածովսահմանված հողամասերի ցանկում: 4. Աճուրդի, մրցույթի պայմաններին ծանոթանալու և լրացուցիչ տեղեկությունների համար դիմել Թումանյանի համայնքապետարան` ՀՀ Լոռու մարզ, Թումանյան համայնք, ք. Թումանյան, Կենտրոնական 1: Հայտերի ընդունումը դադարեցվում է աճուրդի և մրցույթի անցկացման օրվանից 3 /երեք/ աշխատանքային օր առաջ: Հեռախոս՝ 098-048-046