Սույնով տեղեկացնում ենք, որ այժմ գարնանային վարարումների ժամանակաշրջան է,որը տևելու է մինչև հուլիս ամիսը ներառյալ։ «ՁորաՀԷԿ» ՀԷԿ֊ի շահագործման ընթացքում կախված ՀՀ էներգահամակարգի աշխատանքի խափանումներից (բացառությամբ հենց «ՁորւսՀԷԿ» ՀէԿ-ի աշխատանքի խափանումներից), հնարավոր է կայանի կանգ, որն էլ իր հերթին հանգեցնելու է կայանի ջրամբարից ջրի ավտոմատ բացթողնմաև։ Վերջինս կարող է Ձորագեւո և Դեբեդ գետերի անկանխատեսելի վարարումների պատճառ հանդիսանալ։
Խնդրում ենք՝ պահպանել զգոնություն։
' /> Հարգելի՛ բնակիչներ,Սույնով տեղեկացնում ենք, որ այժմ գարնանային վարարումների ժամանակաշրջան է,որը տևելու է մինչև հուլիս ամիսը ներառյալ։ «ՁորաՀԷԿ» ՀԷԿ֊ի շահագործման ընթացքում կախված ՀՀ էներգահամակարգի աշխատանքի խափանումներից (բացառությամբ հենց «ՁորւսՀԷԿ» ՀէԿ-ի աշխատանքի խափանումներից), հնարավոր է կայանի կանգ, որն էլ իր հերթին հանգեցնելու է կայանի ջրամբարից ջրի ավտոմատ բացթողնմաև։ Վերջինս կարող է Ձորագեւո և Դեբեդ գետերի անկանխատեսելի վարարումների պատճառ հանդիսանալ։